Výsadba okrasnej záhrady

Záhradné služby / Záhradnicke práce / Výsadba okrasnej záhrady

Zakladanie okrasnej záhrady

resp. samotná výsadba okrasných rastlín je proces ktorý je dobré mať dôkladne naplánovaný. Plocha a dispozícia záhrady, výber a rozmiestnenie rastlín, ich životné potreby a ich finálna velkosť a tvar sú určujúce pre správnu a udržatelnú výsadbu.

Je samozrejmé že počas rozrastania sa zväčša rozhodneme pre dodatočné zmeny a úpravy ale čím je prvotná výsadba okrasnej záhrady premyslenejšia, tým menej práce s ňou dodatočne máme.

Najjednoduchší spôsob ako si svojpomocne plánovať výsadbu je použitím nákresu záhrady v reálnej mierke. Pomôže napr. štvorčekový alebo milimetrový papier do ktorého prekreslíme hranice záhrady alebo záhonov (napr. 1 štvorček na papieri, bude 10 cm v realite, pomer si určite sami podla velkosti pozemku a detailnosti plánu) a začneme doň zakreslovať najväčšie prvky výsadby ktorými sú stromy. Zakreslite akú velkú plochu bude zaberať koruna napr. po 10 rokoch. Postupne doplňajte dalšie prvky až prietor úplne zaplníte.

Pokial ste plánovanie prenechali na záhradného architekta, bude zakladanie záhrady spočívať iba vo výsadbe, ktorú v menšom rozsahu zvládnete vo vlastnej réžii.

Alebo sa odbremeňte aj od tejto povinnosti a prenechajte plánovanie aj samotnú výsadbu na nás.

Naše služby

 • Vertikálne záhrady
 • Arboristika
 • Záhradnicke práce
 • Zavlažovacie systémy
 • Kontakt

  Verve Facility Services, s.r.o.
  Lazaretská 3/A,
  811 08 Bratislava

  +421 908 602 151
  +421 949 012 832

  info@vervegarden.eu

  Kontakt

  Verve Facility Services, s.r.o.
  Lazaretská 3/A,
  811 08 Bratislava

  +421 908 602 151
  +421 949 012 832

  info@vervegarden.eu

  Top