Zavlažovacie systémy

Záhradné služby / Zavlažovacie systémy

Voda je element bez ktorého by naše záhrady dlho nevydržali v takom stave, aký si predstavujeme. Väčšine rastlín nestačí občasný prísun vlahy, ktorý nám zebezpečuje príroda, preto musíme zvážiť vhodný typ zavlažovacieho systému pre našu záhradu.

Ručné polievanie je síce pre mnohých ludí relaxom, ale v dnešnej dobe sa úspora času a námahy isto každému zíde, preto zväčša pristupujeme k niektorej z foriem automatického zavlažovania. Najmä pri väčších záhradách, alebo chúlostivých výsadbách je pravidelnosť a vhodná doba zavlažovania kľúčová pre vitalitu a správny rast rastlín.

Medzi najjednoduchšie zavlažovacie systémy patria nadzemné rozprašovače, ktoré sa pripájajú na hadicu a manuálne ich presúvame na plochy ktoré potrebujeme polievať. Ušetria nám síce čas, ale na ich správnu prevádzku musí byť prítomná ľudská obsluha, takže napr. počas dovolenky nám tento typ nevyrieši problém so zavlažovaním.

Ideálnym riešením pre rastliny aj pre obsluhu je volba automatického zavlažovacieho systému, ktorý dokáže fungovať celú sezónu v podstate bez nášho pričinenia. Efektívnou distribúciou priamo k rastlínám dokáže výrazne znížiť spotrebu vody a to najmä v kombinácii so snímačmi zrážok, či pôdnej vlhkosti. Rozvody vody a postrekovače sú vedené pod zemou, takže nenarúšajú vzhlad záhrady. Dajú sa pripojiť na vodovodné potrubie, studňu, alebo zásobáreň daždovej vody. Dokážu zavlažovať velké plochy trávnika ale aj jednotlivé záhony či kvetináče. Niektoré typy môžu fungovať aj na miestach bez prístupu k eletrickej sieti.

Možností a prevedení je nespočetne vela, preto závlahu plánujeme vždy pre konkrétnu záhradu a konkrétneho majitelia s jeho osobitnými požiadavkami a rozpočtom.

Neváhajte nás osloviť pre konzultáciu, obhliadku a naplánovanie zavlažovacieho systému šitého Vám na mieru.

Naše služby

 • Vertikálne záhrady
 • Arboristika
 • Záhradnicke práce
 • Zavlažovacie systémy
 • Kontakt

  Verve Facility Services, s.r.o.
  Lazaretská 3/A,
  811 08 Bratislava

  +421 908 602 151
  +421 949 012 832

  info@vervegarden.eu

  Kontakt

  Verve Facility Services, s.r.o.
  Lazaretská 3/A,
  811 08 Bratislava

  +421 908 602 151
  +421 949 012 832

  info@vervegarden.eu

  Top