Polievanie trávnika

Voda je nevyhnutnou súčasťou zdravého trávnika. Je však dôležité, aby ste sa uistili, že ste zalievate správne. Ak napríklad v noci používate postrekovač, nastavuje ideálne podmienky na to, aby sa na trávniku šírili ochorenia. Ak polirvate príliš mierne, korene trávy nebudú rásť dostatočne hlboko a problémy nastanú, keď prídu horúce dni.

Pre hydratovaný trávnik postupujte podľa týchto krokov

Kedy zalievať

Ak zistíte, že trávnik získal šedivý odtieň, alebo sa zdá byť matne zelený, to vám napovedá, že trávnik potrebuje vodu. Skontrolovať trávnik môžete aj chodením po ňom: Ak vaše stopy nezmiznú rýchlo, je to preto, že steblá trávy nemajú potrebnú vlhkosť, aby sa vrátili späť.

Zatiaľ čo sa môže zdať, že zalievať je možné kedykoľvek počas dňa, váš trávnik skutočne potrebuje konkrétnejšiu starostlivosť. Polievanie ráno (pred 10:00) je pre trávnik najlepšie; je to chladnejšia časť dňa a vietor má tendenciu byť pokojnejší. Vtedy môže voda nasiaknuť do pôdy a korene ju stihnú absorbovať skôr, ako sa začne odparovať. Musíte zalievať večer, skúste to medzi 16:00 a 18:00. čo by malo zaistiť, aby steblá trávy vyschli pred západom slnka. Čím neskôr budete polievať, tým je väčšia šanca na to, aby sa na vašom trávniku rozšírila. Stojí za zmienku, že nemusíte nevyhnutne zaliavať každý deň. Trávniky sú odolné. Správne založené trávniky môžu prežiť týždne bez vody tým, že prejde do spiaceho módu (keď trávnik zmení sfarbenie na hnedú). Keď sa potom vlaha opäť dostaví, trávnik sa okamžite zotaví.

Zavlažovanie rôznych typov trávnikov

Počas prvého roka rastu vášho trávnika, či už je to novo nasadený, alebo položený trávnik, nespoliehajte sa výlučne na matku prírodu pri zalievaní. Vždy jej podávajte pri zavlažovaní pomocnú ruku.

Pri zavlažovaní novo vysiatych trávnikov je kľúčom udržať horné 2 cm pôdy trvalo vlhké, ale nie mokré. Pravdepodobne budete musieť raz alebo dvakrát denne zvlhčovať vysiatu oblasť (častejšie počas suchých rorúcich dní). Akonáhle sa semená začnú klíčiť, pokračujte v udržiavaní horných 2 cm vlhkej pôdy, kým nová tráva nedosiahne výšku kosenia.

Naše služby

 • Vertikálne záhrady
 • Arboristika
 • Záhradnicke práce
 • Zavlažovacie systémy
 • Kontakt

  Verve Facility Services, s.r.o.
  Lazaretská 3/A,
  811 08 Bratislava

  +421 908 602 151
  +421 949 012 832

  info@vervegarden.eu

  Kontakt

  Verve Facility Services, s.r.o.
  Lazaretská 3/A,
  811 08 Bratislava

  +421 908 602 151
  +421 949 012 832

  info@vervegarden.eu

  Top