Vertikálna záhrada na balkóne

Záhradné služby / Záhradnicke práce / Vertikálne záhrady / Vertikálna záhrada na balkóne

Mať kúsok zelene vo vlastnom byte či kancelárií je dnes trendom, ktorý tu nie je prvý rok avšak práve v tomto desaťročí enormne vzrástol na popularite. Veď kto by aj nechcel mať kúsok „džungle“ u seba doma či v kancelárií. Vertikálna záhrada na balkóne môže predstavovať automatizovaný, vertikálne uložený záhon skladajúcich sa z jednotiek kvetináčov, ktoré je možné meniť vymienať a dopĺňať podľa svojich túžob či potrieb.

Vertikálna stena na balkóne je teda blokskladajúci sa z jednotiek v ktorých sú umiestnené viaceré typy rastín, spojené do jedného portfólia – zeleného celku. Akákoľvek vertikálna záhrada sa zalievaj automaticky prostredníctvom závlahového systému, ktorý dodáva rastlinke potrebné množstvo vody a hnojiva. Vertikálne záhrady na balkóne a ich údržba spočíva (pri automatickom zavlažovaní) v ostrihaní raz za 6 mesiacov, kontrole závlahy a doplnenia hnojiva, ktoré vytvára spolu s vodou roztok živiaci rastliny. Čo sa týka rezistencie systému proti ochoreniam, odporúča sa použiť od 15 do 50 druhov rastlín, počet 25 neodporúčame prekračovať z dôvodu vizuálnej stránky prílišnej rozmanitosti ale aj kvôli odberu živín z roztoku.

Vertikálna stena na balkóne Vám zabezpečí a čistejší vzduch, biodiverzitu, chladnejšie prostredie počas leta v okolí vertiklnej záhrady a samozrejme krásny doplnok do bytu či záhrady.

Naše služby

 • Vertikálne záhrady
 • Arboristika
 • Záhradnicke práce
 • Zavlažovacie systémy
 • Kontakt

  Verve Facility Services, s.r.o.
  Lazaretská 3/A,
  811 08 Bratislava

  +421 908 602 151
  +421 949 012 832

  info@vervegarden.eu

  Kontakt

  Verve Facility Services, s.r.o.
  Lazaretská 3/A,
  811 08 Bratislava

  +421 908 602 151
  +421 949 012 832

  info@vervegarden.eu

  Top