Presádzanie ovocných stromov

Záhradné služby / Arboristika / Presádzanie stromov / Presádzanie ovocných stromov

Presádzanie ovocných stromov nie je záhradnícka práca s ktorou sa v praxi bežne stretávame, a to hlavne pri vzrastlých jedincoch. Väčšinou je presádzanie ovocných stromov realizované raz za ich život a to pri ich kúpe v škôlke, verezaním zo zeme a vysadením na trvalom stanovišti v našej záhrade.

V istých prípadoch je však dôvod na ich opätovné presadenie a to najmä ak bolo pôvodné stanovište zvolené vyslovene nevhodne, ovocný strom chradne a nie je perspektíva jeho produktívneho rastu. Tiež pri niektorých vzácnejších druhoch alebo jedincoch môžeme pristúpiť k presadzaniu ovocných stromov ak máme záujem ich premiestniť napr. do novej záhrady po presťahovaní sa. Samozrejme existujú isté limity, kedy by bolo presadenie pre strom likvidačné, preto je nutné ku každému prípadu pristupovať individuálne.

Presádzanie ovocných stromov je pre ne vždy značne stresujúci a riskantný zásah, ktorému je treba venovať zvýšenú opatrnosť a dostatok času.

Ak máte napriek náročnejšiemu procesu záujem o túto špecifickú službu, neváhajte nás kontaktovať pre konzultáciu a obhliadku.

Naše služby

 • Vertikálne záhrady
 • Arboristika
 • Záhradnicke práce
 • Zavlažovacie systémy
 • Kontakt

  Verve Facility Services, s.r.o.
  Lazaretská 3/A,
  811 08 Bratislava

  +421 908 602 151
  +421 949 012 832

  info@vervegarden.eu

  Kontakt

  Verve Facility Services, s.r.o.
  Lazaretská 3/A,
  811 08 Bratislava

  +421 908 602 151
  +421 949 012 832

  info@vervegarden.eu

  Top