Založenie trávnika výsevom

Rovnomerné siatie

Na rovnomerné rozosiatie trávy použite rozmetadlo semien. Nastavte ho na doporučenú rýchlosť, ktorú určíte aj podľa veľkosti plochy a naplňte ho semenami. Ak chcete zabezpečiť najlepšie husté pokrytie semenami, vykonajte prvý prechod v jednom smere po celej dĺžke trávniku. Potom opätovne naplňte rozmetadlo osivom a prejdite po ploche opačným smerom. Sústreďte sa na to, aby sa na zemi vytvoril krížový vzor.

Následne pôdu možete vyvalcovať ľahkým valcom, pritlačiť hlavou hrabiel, alebo popäť prejsť pomocou prázdneho rozmetadla celú oblasť, aby ste zabezpečili dobrý kontakt osiva s pôdou.

Akonáhle ste posiali celú oblasť, pokrite pôdu rašelinovou mach do vašej pôdy, aby ste semenám pomohli ostať vlhké. Pomocou ľahkého valca pritlačte na vaše semená tenkú vrstvu rašeliny.

Táto vrstva mulča pomôže udržiavať vaše semená vlhké počas klíčenia. Môže ich tiež chrániť pred vtákmi a obmedziť ich presun v prípade silného dažďa a vetra.

Zalievanie

Snáď najlepším spôsobomna zalievanie je závlaha s oscilačným postrekovačom. Ak máte prístup k viacerým postrekovačom, nastavte ich do rôznych častí vášho pozemku, aby ste zvlhčili celú oblasť.

Ak chcete dosiahnuť najlepšie výsledky, zavlažujte semená 2-3 krát denne počas 5-10 minutových intervalov prvých 8-10 dní. Počas tohto obdobia je dôležité, aby semená ostali vlhké. Nechcete však, aby boli semiačka zaplavené nad vodou. To by nepriaznivo vplývalo na klíčenie. Zavlažujte skoro ráno ráno, aby ste horúčavi počas dňa neublížili tráve sparením.

Nepoužívajte silný prúd vody pri zavlažovaní novo nasadeného trávnika. Riskujete, že utopíte svoje semená alebo ich odpláchnete preč z pôdy.

Pri zalievaní trávnika tiež berte do úvahy aj predpoveď počasia v oblasti a prispôsobte zalievanie ohláseným dažďom. Ak žijete v oblasti, ktorá je náchylná k silným dažďom, môžete stratiť niektoré semená odplavením. Avšak, dážď musí byť naozaj veľmi silný na to, aby premiestniť pôdu a osivo v nej.

Kosenie

Keď tráva dosahuje približne 8 až 10 cm, je čas kosiť. Uistite sa, že pôda je pri kosení suchá; ak je mokrá, môžete kosačka vytiahnuť trávu zo zeme aj s koreňmi.

Naše služby

 • Vertikálne záhrady
 • Arboristika
 • Záhradnicke práce
 • Zavlažovacie systémy
 • Kontakt

  Verve Facility Services, s.r.o.
  Lazaretská 3/A,
  811 08 Bratislava

  +421 908 602 151
  +421 949 012 832

  info@vervegarden.eu

  Kontakt

  Verve Facility Services, s.r.o.
  Lazaretská 3/A,
  811 08 Bratislava

  +421 908 602 151
  +421 949 012 832

  info@vervegarden.eu

  Top