Valcovanie trávnika

Záhradné služby / Záhradnicke práce / Trávnik / Valcovanie trávnika

Keď začne vegetačná sezóna, majitelia záhrad môžu zvážiť valcovanie trávnika. Niektorí ľudia sa domnievajú, že valcovanie trávnika každú jar je nevyhnutnou súčasťou správnej údržby trávnika. Iní tvrdia, že valcovanie trávnika je skvelý nápad len v teórii, ale že v praxi je to zbytočné a často veľmi škodlivé opatrenie. Takže kto má teda pravdu?

Valcovanie trávnika môže byť užitočné pri jarnej údržbe, ak plánujete odstrániť malé hrbolce alebo vyhladiť nerovnomerné časti trávnika. Ak sa pokúšate vyrovnať nerovný trávnik, musíte pred valcovaním najskôr navoziť zeminu do dutín a nerovností. Ak chcete udržať vysokú úroveň trávnika dlhší čas, môžete každú jar pridať vrstvu zeminy a následne ju vyvalcovať. Každoročné jarné valcovanie s pridaním pôdy je prevenciou toho, aby vám na trávniku vznikali malé trhliny, alebo aby vám poklesol terén na trávniku. Táto metóda je ideálna pre pekné rovnomerné trávniky po ktorých môžete bez obáv chodiť a zabezpečí bezpečnejšie a jednoduchšie kosenie.

Valcovanie sa využíva aj pri príprave plochy na zakladanie nového trávnika, príp. inej výsadby, po zrealizovaných terénnych úpravách alebo navážke novej pôdy. V záhradnej praxi sa využíva valcovanie pri sejbe trávnikov. V tomto prípade sa používa ľahký valec, ktorý zabezpečí, že osivo sa pevne prepojí s pôdou, aby sa zvýšila úspešnosť klíčenia. Hoci valcovanie nie je pre tento účel, nevyhnutné, pretože aj prehrabávaním viete zabezpečiť, aby ste sa dostali osivo do kontaktu s pôdou, nebude použitie valca vôbec na škodu.

Naše služby

 • Vertikálne záhrady
 • Arboristika
 • Záhradnicke práce
 • Zavlažovacie systémy
 • Kontakt

  Verve Facility Services, s.r.o.
  Lazaretská 3/A,
  811 08 Bratislava

  +421 908 602 151
  +421 949 012 832

  info@vervegarden.eu

  Kontakt

  Verve Facility Services, s.r.o.
  Lazaretská 3/A,
  811 08 Bratislava

  +421 908 602 151
  +421 949 012 832

  info@vervegarden.eu

  Top