Rekultivácia trávnika

Jedným zo spôsobov prehĺbenia zdravia pôdy je akt regenerácie trávnika. Táto regeneračná práca sa v mnohých prípadoch začína pôdou. Pôda je zdrojom všetkého života a bez pôdy nemôžeme pestovať nič. Pôdy sú častokrát degradované a odborné odhady naznačujú, že ak bude znečisťovanie pokračovať tak ako doteraz, zdravá pôda sa začne vytrácať. Zotavovanie hornej vrstvy pôdy trvá veľmi dlho, kým sa prirodzene zotaví. To sa deje v prípade priemyselného poľnohospodárstva, ale aj pestovania trávnatých plôch. Je to tým, že materiál, ktorý by sa mal vracať naspäť do pôdy, je z pôdy odstraňovaný a končí na skládkach.

Pôda vo všeobecnosti pozostáva z minerálneho mixu piesku, naplavenín, hliny; organických materiálov, hmyzu, zvierat, vody s množstvom rozpustených látok a vzduchu. Pre zdravý a krásny trávnik je potrebné získať analýzu pôdy aj s odporúčaniami na jej rekultiváciu. To vám prezradí, či potrebujete prispôsobiť pôdu.

Rekultivácia trávnikov pozostáva zo zavedenia nového osiva trávy do celého trávnika. K rekultivácii patrí pravidelné hnojenie pôdy, zavlažovanie, kosenie, prerezávanie a prevzdušňovanie trávnika a vyhrabávanie starej trávy.

Aerácia a dekompakcia uchováva proces prirodzeného usádzania trávnikov, ktorý umožňuje pôde zabezpečiť zdravé zásobovanie vzduchom a vodou. Je to jedna z najprospešnejších vecí, ktoré môžete urobiť pre trávnik.

Kvalita trávnika nikdy nebude špičková bez malého množstva hnojív. Túto tému vysvetľujeme v inom blogu. Dozviete sa čo je najlepšie hnojivo pre trávnik, prečo je hnojenie trávnika tak dôležité, a tiež ako môžete urobiť váš trávnik zelený a zdravý.

Kosenie má najväčší vplyv na stav vašej trávy. Správne používanie kosačky urobí zázraky pre trávnik, preto postupujte podľa našich odporúčaní pre najjednoduchší a najefektívnejší spôsob, ako zlepšiť svoju záhradu.

Nie všetky chrobáky a husenice na trávniku sú prospešné. Malé pochopenie toho, čo je dobré a čo nie môže viesť k využitiu výhod hmyzu alebo k riešeniu založenému na zdravých postupoch starostlivosti o trávnik bez prílišného užitia chemikálií a jedov.

Naše služby

 • Vertikálne záhrady
 • Arboristika
 • Záhradnicke práce
 • Zavlažovacie systémy
 • Kontakt

  Verve Facility Services, s.r.o.
  Lazaretská 3/A,
  811 08 Bratislava

  +421 908 602 151
  +421 949 012 832

  info@vervegarden.eu

  Kontakt

  Verve Facility Services, s.r.o.
  Lazaretská 3/A,
  811 08 Bratislava

  +421 908 602 151
  +421 949 012 832

  info@vervegarden.eu

  Top